بهره گیری از تجربیات خبرنگاران مطرح استانی در دروه خبرنگاری با موبایل

در این کارگاه که با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر برگزار شد؛ کاظم دهقان اشکذری خبرنگار واحد مرکزی خبر یزد به عنوان مهمان این کارگاه به تشریح شیوه های سوژه یابی در خبر پرداخت.

این خبرنگار مطرح استان و کشور با بیان این که سوژه یابی نخستین مرحله  و حساس ترین مرحله کار خبری است، گفت: برای تهیه گزارش و پرداختن به سوژه باید مطالعه و تحقیق، مصاحبه با کارشناسان و مسئولان و مصاحبه با مردم در برنامه یک خبرنگار باشد.

وی با اشاره به این که سوژه باید تازگی خود را حفظ کند، افزود: سوژه های تکراری را می توان با اضافه کردن اطلاعات جدید جذاب و پرمحتوا کرد.

دهقان در ادامه به بایدها و نباید های سوژه یابی و خصوصیات یک سوژه پرداز موفق پرداخت.

همچنین در سومین جلسه از این کارگاه نیره شفیعی پور سرپرست خبرگزاری مهر استان یزد که از طریق ویدئو کنفرانس ارتباط داشت، به تشریح ساختار خبر پرداخت.

رئیس هئیت مدیره انجمن صنفی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان یزد، ضمن تعریف تیتر و انواع آن، گفت: تیتر را هدایت‌کننده به ‌سوی خبر و هویت بخش خبر است.

وی در ادامه نکاتی را در مورد نوشتن لید و بدنه متن خبر از جمله: شیوه نوشتن القاب و عناوین افراد، نوشتن اعداد و به کاربردن افعال در لید و بدنه خبر بیان کرد.

علیرضا عسکری مدیرمسئول پایگاه اطلاع رسانی اشکذر خبر و مدرس این کارگاه آموزشی در ادامه نکاتی را پیرامون عکاسی خبری با موبایل ارائه کرد.

درباره‌ی مدیر سایت

همچنین ببینید

تلاش خبرنگاران در ایام کرونا مصداق جلوه های انسانی بود

به گزارش اشکذر خبر، مجید جوادیان زاده در نشستی با اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *